niedziela, 13 lipca 2014

Podstawy optymalizacji zaplecza

Każdy postawiony blog lub innego rodzaju strona musi być odpowiednio przygotowana pod kątem dalszego działania w obrębie promowania danej strony z wykorzystaniem technik seo. Optymalizacja pod katem technicznym i jakościowym(treści) ułatwia życie robotom przeszukującym witrynę, a także użytkownikom by nie musieli czekać na załadowanie się takiej stronki przez kilkanaście minut.

Tempo ładowania się witryny zależy głównie od skomponowania kodu html i css. Początkująca osoba nie musi o tym myśleć, jeżeli podejmuje się tworzenia zaplecza na przykład w serwisach Web 2.0, które dają gotowe narzędzia edycji tekstu. Przykłady takich platform to wordpress.com(ten darmowy), albo blogger i wiele innych.

Jednak nie można się skupiać tylko na tak intuicyjnych platformach lecz trzeba samodzielnie, lub na zlecenie postawić coś w oparciu o kodowanie w języku html.


Wtedy pomocny jest http://validator.w3.org/, który wykrywa błędy w kodzie. Niestety sam ten program nie pomoże jeśli twórca zaplecza nie umie robić stron w kodzie html i css.

Oprócz tego trzeba jeszcze zadbać o stosunek tekstu do kodu strony, tak aby kod nie zajmował więcej niż 10% całości tego co znajduje się w witrynie.

Optymalizacja meta tagów, opisu strony(aby miał około 250 znaków) i podpisanie obrazków tekstem w znaczniku <alt> także nie zaszkodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz